Koncert s názvem „Salon ZUŠ“ v rámci festivalu Pražské jaro 2026

Koncert s názvem „Salon ZUŠ“ v rámci festivalu Pražské jaro 2026

Johanka Juklová, žákyně akordeonové třídy paní uč. Markéty Laštovičkové z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod, byla pro tento školní rok vybrána mezi 7 stipendistů v rámci Akademie MenART, která podporuje mladé talentované žáky základních uměleckých škol.

Díky tomuto stipendijnímu programu mohla celý rok pracovat pod vedením vynikajícího akordeonisty Jakuba Jedlinského, který v současné době vyučuje na Konzervatoři Pardubice. Stipendisté měli v průběhu celého školního roku 6 setkání se svými mentory, kde v sólových hodinách pracovali na svém repertoáru, pravidelně se potkávali se známými osobnostmi českého světa klasické hudby a  zúčastňovali se nejrůznějších seminářů i koncertů. Jeden z nejprestižnějších koncertů tohoto ročníku proběhl 17. 5. 2026 v Anežském klášteře v Praze. Jednalo se o koncert s názvem „Salon ZUŠ“, který se konal v rámci festivalu Pražské jaro, největšího festivalu klasické hudby v České republice. Na tomto koncertě vystoupili nejúspěšnější stipendisté napříč všemi obory. Johanka Juklová měla tu čest zahrát si zde sólově jako jediná z akordeonové skupiny a dále pak se svými kolegy akordeonisty provedli v sextetu světovou premiéru skladby Insula Temporis od Pavla Samiece. Celý rok byl velmi inspirativní, Johanka získala mnoho zkušeností, navázala kontakt s mnoha slavnými hudebníky a vystoupením na Pražském jaru si splnila jeden ze svých hudebních snů.

gallery

Johance Juklové a její paní učitelce Markétě Laštovičkové blahopřeji ke koncertnímu úspěchu a děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ