Výtvarný obor

Výtvarný obor vznikl na naší škole v roce 1961. V průběhu každého roku pořádá řadu výstav a výtvarné práce pedagogů a žáků zdobí mnoho veřejných prostor, nejen v Havlíčkově Brodě. Činnost našich výtvarníků je pravidelně oceňována na národních i mezinárodních přehlídkách a soutěžích. Největší událostí roku pro studující je závěrečná výstava celého oboru, pořádaná v prostorách Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Absolventi mají samostatnou výstavu v prostorách Galerie Světluška v pasáži Lucerna v Dolní ulici.

Žáci se v průběhu studia seznamují se širokou škálou výtvarných technik a přístupů. Vedle kresby, malby a grafiky je to také keramika, modelování, tvorba objektů a konstruování z různých materiálů. Získávají zkušenosti také s akčním uměním a učí se týmové práci při tvorbě projektů. Využívají i možnosti pracovat s počítačem, digitálním fotoaparátem a kamerou. Průběžně si osvojují vědomosti z dějin umění, které propojují s návštěvami výstav a architektonických památek. Za posledních 5 let připravil výtvarný obor více než dvě desítky žáků ke studiu na středních a vysokých uměleckých školách.

Novinky aktualizujeme na našich FB stránkách https://www.facebook.com/VOZUSHB

 

Výsledky talentových zkoušek do výtvarného oboru

 

 

obor-vytvarny.gif

Přijatí žáci:

vyuč. Mgr. Renata Ručová – 2, 8, 15, 20, 21, 27, 28, 30

vyuč. Mgr. Zuzata Titzová –  1,  4, 7, 9, 10, 12, 19, 22, 23, 24, 25, 29, 36, 37, 38

 

Přijatí žáci a jejich rodiče se dostaví k zápisu, který proběhne ve dnech 4.,  5. nebo  6.9. 2023  vždy mezi 12:30 až 16 hod. ve třídách výtvarného oboru.

U zápisu se domluví rozvrh výuky a skupina, do které bude žák chodit. 

 

 

Ostatní zájemci o studium talentové zkoušky také splnili,

ale bohužel z kapacitních důvodů nemohli být přijati.

Pokud se uvolní místo, dali bychom vědět 2. týden v září.

 

 

Všem děkujeme za zájem o výtvarný obor a těšíme se na školní rok 2023/ 2024

                             Renata Ručová a Zuzana Titzová

První ročník ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia

První ročník ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia

Žák Tadeáš Siwek, z výtvarné třídy paní učitelky Zuzany Titzové z naší ZUŠ J. V. Stamice, se zúčastnil prvního ročníku ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia. Odborná porota, v čele s ambasadorkou a čerstvou držitelkou hlavní ceny Czech Grand Design, módní návrhářkou, paní profesorkou Liběnou Rochovou, vyhodnotila pečlivě soutěžní práce a vybrala z každého kraje jednoho až dva účastníky, kteří v slunném červnovém termínu reprezentovali nejen svou školu, ale i svůj kraj na sklářském sympoziu. Sympozium se uskutečnilo ve dnech 23. 6. – 26. 6. 2022 ve sklářské škole v Kamenickém Šenově a ve sklárně Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova.

Více

Pozvánka na otevření nových výstavních prostor a vernisáž výstavy

Pozvánka na otevření nových výstavních prostor a vernisáž výstavy

Srdečně Vás zveme na otevření nových výstavních prostor v obchodní pasáži Lucerna v Havlíčkově Brodě a vernisáž absolventských prací výtvarného oboru s instalací na téma: "Můry". Kdy se společně setkáme?

Více

Výtvarný obor - Nabídka studia


Přípravné studium : pro děti od 5 let  
Základní studium I. stupně: pro žáky od 7 let délka studia 7 let

Plošná tvorba – malba, kresba, grafika, dekorativní činnost
Prostorová tvorba – keramika, tvarování různých materiálů, textilní tvorba
Akční a objektová tvorba – fotografie, video, představivost žáků spojená s pohybem a hudbou, akce v přírodě.

Po ukončení základního studia je možno pokračovat v základním studiu II. stupně, které je určeno pro žáky od 14 let, délka studia 4 roky. Více informací naleznete přímo v našem ŠVP "Cesta k umění".  

SPECIÁLNÍ NABÍDKA !!!

Příprava žáků na střední umělecké a odborné školy, konzervatoře, vysoké školy uměleckého směru, pedagogické a filozofické fakulty – Rozšířené studium :
  
Dějiny výtvarného umění, výtvarné znalosti, zkušenosti a dovednosti, které vyžaduje další studium.