Akordeonové oddělení

Akordeonové oddělení má v ZUŠ J. V. Stamice silnou tradici a jeho žáci dosahují zcela mimořádných úspěchů nejen v národních, ale i evropských či celosvětových soutěžích. Výjimečný je svojí kvalitou i akordeonový orchestr Pohoda, který byl při ZUŠ v Havlíčkově Brodě založen v roce 2001. Dnes účinkuje v orchestru okolo 30-ti akordeonistů a 2 – 3 bubeníci, vedoucí tohoto tělesa je od počátku paní uč. Ivana Laštovičková ve spolupráci s bicí třídou pana uč. Luboše Pavlíka. Hlavní ideou Pohody je umět ,,pohodově“ otevřít srdce všem svým posluchačům. O výsledcích práce našich pedagogů a jejich svěřenců nejlépe promluví nahlédnutí do Novinek na této stránce níže :-)

Mezinárodní akordeonové dny v Praze...

Mezinárodní akordeonové dny v Praze...

Na konci října 2023 proběhly v Praze tradiční IX. Mezinárodní akordeonové dny. Náročného soutěžního klání za účasti 8 států Evropy se zúčastnili i akordeonisté z naší ZUŠ J. V. Stamice z Havlíčkova Brodu.

Více

Talent Vysočiny 2023

Talent Vysočiny 2023

Na konci školního roku, v úterý 27. června 2023, proběhlo v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou již tradiční vyhlášení Talentu Vysočiny. Naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovaly tři studentky akordeonového oddělení.

Více

V polovině června 2023 proběhla v Dobřanech Celostátní akordeonová soutěž s výběrem kandidátů na světovou soutěž CMA

V polovině června 2023 proběhla v Dobřanech Celostátní akordeonová soutěž s výběrem kandidátů na světovou soutěž CMA

V Dobřanech ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovali: Veletová Anežka, Zbortková Viktorie, Beran Ondřej, Veletová Kristina, Glattová Aneta, Akordeonový orchestr Pohoda (třída paní uč. Ivany Laštovičkové), Petr Stránský, Johanka Juklová, Adéla Tomášková, Miroslav Kružík, duo housle a akordeon, 2 akordeonová tria (třída paní uč. Markéty Laštovičkové). O postupech a umístění v soutěži rozhodovaly v mnohých kategoriích i setiny bodu.

Více

Ze života akordeonového oddělení

gallery