Akordeonové oddělení

Akordeonové oddělení má v ZUŠ J. V. Stamice silnou tradici a jeho žáci dosahují zcela mimořádných úspěchů nejen v národních, ale i evropských či celosvětových soutěžích. Výjimečný je svojí kvalitou i akordeonový orchestr Pohoda, který byl při ZUŠ v Havlíčkově Brodě založen v roce 2001. Dnes účinkuje v orchestru okolo 30-ti akordeonistů a 2 – 3 bubeníci, vedoucí tohoto tělesa je od počátku paní uč. Ivana Laštovičková ve spolupráci s bicí třídou pana uč. Luboše Pavlíka. Hlavní ideou Pohody je umět ,,pohodově“ otevřít srdce všem svým posluchačům. O výsledcích práce našich pedagogů a jejich svěřenců nejlépe promluví nahlédnutí do Novinek na této stránce níže :-)

Mezinárodní akordeonová soutěž v Havířově

Mezinárodní akordeonová soutěž v Havířově

V pátek 3. května 2024 se konala Mezinárodní akordeonová soutěž v Havířově, která je v současné době jednou z nejnáročnějších českých soutěží. V předchozích letech soutěž probíhala vždy v Ostravě, pro letošní ročník se organizátoři dohodli na změně místa konání. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se soutěže zúčastnili Viktor Stocker a Johanka Juklová ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové, která byla členkou mezinárodní poroty a hodnotila tak 70 soutěžních výkonů.

Více

World Open Online Music Competition 2024

World Open Online Music Competition 2024

V první polovině dubna 2024 se konala jarní edice mezinárodní hudební soutěže World Open Online Music Competition, která je organizována v srbském Bělehradu. Soutěže se zúčastnili sólisté a komorní uskupení ze Slovinska, Polska a České republiky. Soutěžící byli rozděleni do kategorií podle věku a nástroje, jejich výkony pak odborná porota hodnotila na základě zaslaných nahrávek. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se soutěže zúčastnili Liliana Beránková a Kristina Veletová ze třídy paní uč. Ivany Laštovičkové, dále pak Filip Němec z pobočky ZUŠ ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové.

Více

Druhý ročník soutěže „Bach na Akordeonie“ v polském městě Opole

Druhý ročník soutěže „Bach na Akordeonie“ v polském městě Opole

V úterý 26. března 2024 se konal v polském městě Opole již druhý ročník soutěže „Bach na Akordeonie“. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se soutěže zúčastnil Viktor Stocker ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové, který již pravidelně dojíždí na konzultace na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě k prof. Marcinu Jabłońkému, kde se stane od září 2024 řádným studentem.

Více

Ze života akordeonového oddělení

gallery