MEZINÁRODNÍ AKORDEONOVÁ SOUTĚŽ V KLINGENTHALU

MEZINÁRODNÍ AKORDEONOVÁ SOUTĚŽ V KLINGENTHALU

Ve dnech 9. - 13. května 2023 se v německém Klingenthalu konala jedna ze tří nejprestižnějších světových akordeonových soutěží. Soutěže se zúčastnili akordeonisté z celého světa a hodnotili je renomovaní hráči a špičkoví pedagogové. Ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se soutěže zúčastnil Viktor Stocker ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové, který byl zároveň jediným Čechem na této soutěži.

Na fotografii: Viktor Stocker.

Coby nejmladší účastník Victor Stocker doslova zazářil v kategorii do 15 let a postoupil tak do finálového kola spolu s akordeonisty z Japonska, Číny a Francie. Ve Finálovém kole hráče čekal na jejich věk poměrně dlouhý a náročný soutěžní program. Viktor za svůj výkon sklidil velký obdiv poroty i publika. Pro Českou republiku vybojoval 2. místo, zařadil se tak rovnou za japonského akordeonistu a potvrdil, že patří k absolutní světové špičce ve své věkové kategorii.

Viktorovi Stockerovi a jeho paní učitelce Markétě Laštovičkové blahopřeji k vynikajícímu úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci naší školy na mezinárodní úrovni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ