Mezinárodní soutěže v Rajeckých Teplicích a v chorvatské Pule

V období od 24. do 27. května 2022 proběhly za účasti havlíčkobrodských akordeonistů dvě známé mezinárodní akordeonové soutěže v Rajeckých Teplicích a v chorvatské Pule. Jak naši hudebníci v soutěžích reprezentovali?

Na fotografii: Rajecké Teplice 2022 - zleva Adéla Tomášková, Johanka Juklová, paní uč. Markéta Laštovičková, Aneta Glattová, Kristina Veletová, vpředu Anežka Veletová.

Ve čtvrtek 26. května 2022 předvedli kvalitní výkony akordeonisté ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod na Mezinárodní akordeonové soutěži Euromusette-Goldentango ve slovenských Rajeckých Teplicích. Ze třídy paní učitelky Markéty Laštovičková soutěžily dívky Johanka Juklová, Adéla Tomášková a Akordeonové trio ve složení A. Glattová, J. Juklová, A. Tomášková, ze třídy paní učitelky Ivany Laštovičkové zahrály Anežka Veletová, Kristina Veletová a Aneta Glattová.

V I. kategorii vybojovala ohodnocení zlatého pásma Anežka Veletová. Akordeonistky Johanka Juklová a Adéla Tomášková vyhrály ve svých kategoriích rovněž zlaté ohodnocení. V VI. kategorii středních škol si z Rajeckých Teplic stříbrné ohodnocení dovezly Kristina Veletová a Aneta Glattová. Akordeonové trio (A. Glattová, J. Juklová, A. Tomášková) získalo rovněž stříbro.

Ve dnech 24. až 27. května 2022 proběhl v chorvatské Pule 45. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže. Soutěžního klání se zúčastnilo 130 akordeonistů z 12 států Evropy, Litvy a Číny. Mezi těmito akordeonisty soutěžila Liliana Beránková (třída paní uč. Ivany Laštovičkové) a Michaela Šrámková (bývalá žákyně ZUŠ J. V. Stamice Havl. Brod, dnes posluchačka Pražské konzervatoře).
V C1  kategorii předvedla skvělý muzikální e technický výkon Liliana Beránková, za který od poroty získala 1. místo s nejvyšším bodovým ohodnocením kategorie a pohárem vítěze kategorie do 15 let.
V E kategorii do 19 let zahrála výborný muzikální výkon Michaela Šrámková. I přes kolizi se svým akordeonem vybojovala 2. cenu.

Paní učitelka Ivana Laštovičková si přivezla z Puly ocenění pedagoga za přípravu svých žáků.

Všem našim akordeonistům blahopřeji k úspěchu v soutěžích a děkuji jim za reprezentaci našeho města Havlíčkova Brodu na mezinárodní úrovni, velké poděkování za vynikající přípravu patří paní učitelce Ivaně Laštovičkové a paní učitelce Markétě Laštovičkové.