Mimořádný úspěch výtvarného oboru ZUŠ J. V. Stamice na světové soutěži

Mimořádný úspěch výtvarného oboru ZUŠ J. V. Stamice na světové soutěži

V těchto dnech se radujeme z mimořádného úspěchu výtvarného oboru naší ZUŠ na 20. MEZINÁRODNÍM BIENNALE GRAFIKY v polské Toruni.

Na fotografii je jedna z poštovních známek z kolekce mladé výtvarnice Lucie Hrdličkové. 

Soutěž pořádala galerie, která je jedinou v Evropě, zabývající se pouze žákovskou a studentskou výtvarnou tvorbou. Letošní ročník byl zaměřen výhradně na grafiku. Práce nebyly jen z Evropy, kromě evropských států to byly práce například z Brazílie, Číny, Mexika, Jeruzaléma, Uzbekistánu a také z exotické Srí- Lanky. Každým rokem se této prestižní soutěže zúčastňuje mnoho dětí, ani letošní ročník nebyl výjimkou. Počet zúčastněných dosáhl 9616 a to ze 40 zemí světa! Práce našich žáků se rozhodně neztratily. Ocenění dostala celá kolekce počítačové grafiky z výtvarného oboru ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě (vybráno k reprezentaci v této soutěži bylo za ZUŠ celkem sedm vypracovaných kolekcí žáků) – konkrétně poštovních známek na volné téma pod vedením p. uč. Václava Černocha. Mimořádné samostatné hlavní ocenění získala kolekce Lucie Hrdličkové s názvem Animal paradise (Zvířecí ráj), která tímto celý úspěch týmu studentů korunovala.

Všem žákům reprezentujícím výtvarný obor, zejména Lucii Hrdličkové a panu učiteli Václavu Černochovi blahopřeji k vynikajícímu úspěchu a děkuji jim za reprezentaci naší školy i města Havlíčkova Brodu na mezinárodní úrovni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ