Mimořádný úspěch žáka výtvarného oboru v soutěži: "Bájné bytosti Křišťálového údolí "

Mimořádný úspěch žáka výtvarného oboru v soutěži:

Účastí našeho žáka v soutěži jsme se zapsali na seznam historicky prvního ročníku ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia. Odborná porota vybírala z 291 soutěžních prací, které přišly z 42 Základních uměleckých škol z dvanácti krajů České republiky. Odborná porota, v čele s ambasadorkou a čerstvou držitelkou hlavní ceny Czech Grand Design, módní návrhářkou, paní profesorkou Liběnou Rochovou, vyhodnotila pečlivě práce a vybrala z každého kraje jednoho až dva účastníky, kteří budou reprezentovat nejen svou školu, ale i svůj kraj na připravovaném sympoziu.

Fotografie: Tadeáš Siwek

Z výtvarné třídy paní učitelky Zuzany Titzové z naší ZUŠ J. V. Stamice byla vybrána práce Tadeáše Siwka, který získal za Kraj Vysočina s přehledem nejvyšší hodnocení.  Jeho návrh bude realizován v podobě skleněné sochy, která bude následně vystavena v Parlamentu ČR.

Osobní záštitu nad YGS 2022 (Dětským sklářským sympoziem) převzal ministr školství Mgr. Petr Gazdík a hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, Sympozium se uskuteční 23. 6. – 26. 6. 2022 ve sklářské škole v  Kamenickém Šenově a ve sklárně Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova. Všechny soutěžní práce včetně prací výherců budou postupně zveřejněny na webových stránkách www.youngglasssymposium.com, a na FB profilu YGS.

Tadeáši Siwkovi a paní učitelce Zuzaně Titzové blahopřeji k vynikajícímu úspěchu a děkuji za reprezentaci naší školy i města Havlíčkova Brodu na národní úrovni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ