MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH ŽÁKYNĚ VÝTVARNÉHO OBORU V SOUTĚŽI YGS 2024: "PLANETA SKLO "

MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH ŽÁKYNĚ VÝTVARNÉHO OBORU V SOUTĚŽI YGS 2024:

Úspěšnou účastí našich žáků jsme se zapsali na seznam letošního ročníku soutěže Dětského sklářského sympozia YGS 2024 "Planeta sklo". Práce byly hodnoceny odbornou porotou vedenou ambasadorkou, držitelkou hlavní ceny Czech Grand Design, módní návrhářkou, paní Liběnou Rochovou. Práce byly posuzovány ve čtyřech kategoriích. Odborná porota vybírala ze 715 prací ze všech krajů ČR a německé oblasti Weißwasseru. Vítězové z jednotlivých krajů ČR mají možnost zúčastnit se Dětského sklářského sympozia YGS 2024 a svůj návrh realizovat ze skla pod vedením zkušených sklářů. Samotné symposium se bude konat 20.6 – 23.6. 2024 ve sklářské škole v Kamenickém Šenově a ve sklárně Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova.

Fotografie: oceněná práce - Marie Peřinová, The Art of Glass

Z výtvarné třídy paní učitelky Zuzany Titzové z naší ZUŠ J. V. Stamice byla vybrána práce Marie Peřinové, která získala za Kraj Vysočina nejvyšší hodnocení.  Její návrh bude realizován v podobě skleněné sochy a následně vystavován v rámci výstav YGS na řadě míst naší vlasti.

Marii Peřinové a paní učitelce Zuzaně Titzové blahopřeji k vynikajícímu úspěchu a děkuji za reprezentaci naší školy i města Havlíčkova Brodu na mezinárodní úrovni. Vítězství je vzhledem k množství a kvalitě došlých soutěžních prací skutečně velkým úspěchem.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ