Německá hudební soutěž pro mládež „Jugend musiziert“

Německá hudební soutěž pro mládež „Jugend musiziert“

V první polovině června 2022 se dvanáctiletý Viktor Stocker z akordeonové třídy paní učitelky Markéty Laštovičkové zúčastnil finálového kola největší německé hudební soutěže pro mládež „Jugend musiziert“, které se konalo v Oldenburgu. Celá soutěž trvala již od března 2022 a sestavené poroty vybíraly nadané děti z německých rodin a po celé Evropě.

Na fotografii: Viktor Stocker v Oldenburgu.

  Viktor nejprve zvítězil v 1. kole, které probíhalo v Praze a postoupil tak do 2. kola v Ženevě. I tam porotu ohromil natolik, že s plným počtem bodů postoupil do velkého finále v Oldenburgu v německém Dolním Sasku. Na finálové kolo přijelo přes 2000 účastníků napříč všemi nástroji. Viktor v kategorii do 14 let za svůj fantastický výkon získal 1. cenu s nejvyšším možným bodovým ohodnocením a možnost zahrát si na koncertě vítězů, který byl natáčen a následně odvysílán německou televizí. Dále také obdržel stipendium od nadace Stiftung Musikleben a nabídky na další koncerty a spolupráce.

  Viktorovi Stockerovi blahopřeji k mimořádnému úspěchu a děkuji mu za skvělou reprezentaci školy na mezinárodní úrovni, velké poděkování za přípravu patří také paní učitelce Markétě Laštovičkové.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ