První ročník mezinárodní akordeonové soutěže v Kroměříži

První ročník mezinárodní akordeonové soutěže v Kroměříži

Ve dnech 1. - 2. března 2024 se v Kroměříži konal 1. ročník mezinárodní akordeonové soutěže ACCOKroměříž se zaměřením na komorní hru. Soutěž byla dělena dle věkových kategorií, avšak obsazení komorních těles nebylo více specifikováno. Proto si porota mohla vyslechnout nepřeberné množství nejrůznějších nástrojových kombinací, kde samozřejmě nesměl chybět akordeon. V mezinárodní odborné porotě zasedla jako jedna ze dvou českých zástupců i paní uč. Ivana Laštovičková. Z naší ZUŠ J. V. Stamice se soutěže zúčastnila dvě dua, která pracují pod vedením Markéty Laštovičkové a Petra Mašlaně.

Na fotografii: úspěšná dua naší školy s paní uč. Markétou Laštovičkovou (uprostřed).

V početné kategorii do 15 let obdrželo zlaté pásmo a Cenu za interpretaci skladby V proměnách času od M. Laštovičkové DUO Musílková & Beránková (Lenka Musílková – housle, Liliana Beránková – akordeon). V nejnáročnější kategorii 15-21 let (vedle studentů konzervatoří a hudebních akademií) potvrdilo své kvality DUO Musílková & Juklová (Jitka Musílková – housle, Johanka Juklová – akordeon) a získalo zde zlaté pásmo a Cenu za interpretaci Komorní fantazie od M. Laštovičkové.

Všem výše jmenovaným soutěžícím i jejich pedagogům gratuluji, děkuji za přípravu a vynikající reprezentaci naší školy na mezinárodní úrovni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ