TALENT VYSOČINY 2022

TALENT VYSOČINY 2022

V úterý 21. června 2022 proběhlo v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou předávání cen Talent Vysočiny 2022 a cen hejtmana Kraje Vysočina. V uměleckém oboru bylo nominováno celkem osm žáků ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod.

Na fotografii zleva: Anna Zajíčková, Liliana Beránková, Johanka Juklová, Kristina Veletová, Michaela Šrámková a Hana Janů. Přední řada zleva: Anežka Veletová a Ondřej Jablonský.

   V kategorii 5. – 9. tříd základních škol a jim odpovídajícím ročníkům osmiletých gymnázií reprezentovali naši ZUŠ v nominacích tito žáci: Liliana Beránková (akordeon), Hana Janů (příčná flétna), Ondřej Jablonský (klarinet), Johanka Juklová (akordeon) a  Anežka Veletová (akordeon). Cenu Talent Vysočiny 2022 v této kategorii získala Johanka Juklová. V kategorii ročníků středních škol nás reprezentovala Kristina Veletová (akordeon), Anna Zajíčková (akordeon) a Michaela Šrámková (bývalá žákyně ZUŠ, nyní posluchačka Konzervatoře v Praze ve hře na akordeon). Cenu Talent Vysočiny 2022 v této kategorii získala Michaela Šrámková. Držitelky letošního Talentu Vysočiny Johanka Juklová a Michaela Šrámková vystoupily v rámci slavnostního večera, na pódiu zahrál i orchestr naší školy Pohoda.

   Všem nominovaným i oceněným žákům a jejich pedagogům (Josefu Brožkovi, Ivaně Laštovičkové, Markétě Laštovičkové a Evě Rydlové) moc gratuluji a děkuji za svědomitou uměleckou práci.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ