Trophée mondial de l’accordéon

Trophée mondial de l’accordéon

V průběhu měsíce listopadu 2023 se konalo mezinárodní kolo celosvětové soutěže Trophée mondial de l’accordéon. Kvalifikační kolo pro tuto prestižní soutěž proběhlo v červnu 2023 na Celostátní akordeonové soutěži v Dobřanech, avšak někteří soutěžící získali nominaci také na Mezinárodní akordeonové soutěži v chorvatské Pule.

foto: akordeonový orchestr Pohoda

Z naší ZUŠ se mezinárodního online kola zúčastnili Anežka Veletová, Liliana Beránková a Akordeonový orchestr Pohoda ze třídy paní uč. Ivany Laštovičkové, Johanka Juklová a Trio Stocker-Veletová-Kružík ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové a Duo Musílková & Juklová ze třídy Markéty Laštovičkové a Petra Mašlaně.

V nejpočetněji obsazené kategorii zábavné hudby do 12 let se na 9. místě umístila Anežka Veletová. V kategorii zábavné hudby do 16 let získala 1. místo Johanka Juklová, na 3. místě se umístila Liliana Beránková. Johanka Juklová se kvalifikovala rovněž do kategorie vážné hudby do 16 let, kde obdržela 2. místo. V kategorii komorní hry do 18 let získalo Duo Musílková & Juklová 2. místo. V kategorii komorní hry bez omezení věku se pak s věkovým průměrem necelých 17 let umístilo Trio Stocker-Veletová-Kružík na krásném 3. místě vedle profesionálních akordeonistů. V kategorii amatérských orchestrů bez omezení věku získal 1. místo Akordeonový orchestr Pohoda a stal se tak zároveň nejlépe bodovaným orchestrem celé soutěže.

Všem soutěžícím i jejich pedagogům gratuluji k vynikajícím výsledkům a děkuji jim za reprezentaci naší ZUŠ J. V. Stamice a města Havlíčkova Brodu na mezinárodní úrovni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ