Ocenění žáků na Celostátním kole ve hře na akordeon

Ve dnech 10. – 12. května 2019 proběhlo v Plzni Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Do soutěže se z jednotlivých krajů probojovalo 131 sólistů a 21 komorních těles.

MEZINÁRODNÍ AKORDEONOVÝ FESTIVAL EUROMUSETTE & GOLDENTANGO

Na osmnáctém ročníku MEZINÁRODNÍHO AKORDEONOVÉHO FESTIVALU EUROMUSETTE & GOLDENTANGO, který se konal ve dnech 9. a 10. května 2019 v Rajeckých Teplicích na Slovensku, reprezentovaly ZUŠ J. V. Stamice dvě žačky z akordeonové třídy paní učitelky Jitky Baštové.

Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu

Ve dnech 3. – 5. května 2019 se na ZUŠ Litomyšl konalo Ústřední kolo soutěže vyhlášené MŠMT ČR ve sborovém zpěvu. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se do nejvyššího kola probojoval z kraje Vysočina Dívčí pěvecký sbor PRÍMADONKY.

44. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže v chorvatské Pule

Ve dnech 24. – 28. dubna 2019 proběhl v chorvatské Pule 44. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže. Soutěžního klání se zúčastnilo 145 sólistů ze 13 států Evropy a Číny, komorní soubory a orchestry. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havl. Brod reprezentovali v Pule 4 akordeonisté : A. a K. Veletovy, L. Beránková, M. Šrámková, na soutěž přijela i bývalá žákyně ZUŠ J. V. Stamice Havl. Brod (dnes studentka Dánské Academy of Music) Markéta Laštovičková.

11. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY „MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ“

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 se v Poličce konal 11. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY „MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ“.

Ústřední kolo v komorní hře s převahou dechových nástrojů

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 se v ZUŠ Liberec konalo Ústřední kolo soutěže vyhlášené MŠMT ČR v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se nejvyššího kola soutěže zúčastnila dvě tria žáků ze třídy pana uč. Josefa Brožka.

Mezinárodní akordeonová soutěž Ostrava -  Moravská Ostrava 2019

Mezinárodní akordeonová soutěž Ostrava - Moravská Ostrava 2019

Žáci akordeonové třídy paní učitelky Jitky Baštové se zúčastnili osmého ročníku Mezinárodní akordeonové soutěže v Ostravě – Moravské Ostravě, konané 11. až 13. dubna 2019.

14. ročník celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů Zahrada písní

Ve dnech 6. - 7. dubna 2019 se v Kulturním centru Zahrada, Malenická 1784 na Praze 4 konal 14. ročník celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů Zahrada písní.

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Ve středu 27. března 2019 proběhlo ve Velkém Meziříčí krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod zde soutěžilo 12 akordeonistů, 2 komorní tělesa a orchestr Pohoda (A. a K. Veletovy, L. Beránková, P. a A. Zajíčkovy, M. Šrámková, Z. Kruntorádová, M. Toman, akordeonové trio – třída uč. Ivany Laštovičkové, J. Juklová, A. Tomášková, F. Lacina, M. Kružík, akordeonové duo – třída uč. Jitky Baštové, orchestr Pohoda – třída uč. Ivany Laštovičkové a Luboše Pavlíka).

Postupující žáci z okresní  soutěže ZUŠ ve hře na akordeon do krajského kola

Postupující žáci z okresní soutěže ZUŠ ve hře na akordeon do krajského kola

V úterý 26. 2. 2019 proběhlo v sále ZUŠ J. V. Stamice v Havl. Brodě okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Okresního kola se zúčastnilo 29 sólistů (19 ze ZUŠ J. V. Stamice v Havl. Brodě a pobočky ZUŠ v Přibyslavi, 1 ze SZUŠ v Havl. Brodě, 5 ze ZUŠ v Ledči nad Sázavou, 3 akordeonisté přijeli ze ZUŠ Světlá nad Sázavou a 1 ze ZUŠ v Chotěboři), 2 komorní tělesa a 2 akordeonové orchestry.

Úspěchy akordeonového oddělení na mezinárodní soutěži v Praze

Koncem října 2018 proběhl v Praze 4. ročník Mezinárodního akordeonového soutěžního festivalu. V silné konkurenci akordeonistů z Polska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Švédska, Německa, Slovenska a České republiky soutěžilo i osm akordeonistů z naší ZUŠ J. V. Stamice v Havl. Brodě (L. Beránková, M. Šrámková, A. a K. Veletovy, P. a A. Zajíčkovy – všechny ze třídy uč. Ivany Laštovičkové, J. Juklová – ze třídy uč. Jitky Baštové, M. Sedmík – z pobočky ZUŠ v Přibyslavi ze třídy uč. Jitky Baštové).

Úspěchy akordeonového oddělení na mezinárodní soutěži

Ve dnech 31. května a 1. června 2018 se konal ve slovenských Rajeckých Teplicích XVII. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže, které se zúčastnilo 122 akordeonistů ze Slovenska, České republiky, Polska a Maďarska. Naše města Havlíčkův Brod a Přibyslav na této soutěži reprezentovalo celkem 19 akordeonistů ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod (A. a K. Veletovy, L. a K. Beránkovy, J. a T. Nesládkovi, J. Stránská, P. a A. Zajíčkovy, M. Šrámková, Z. Kruntorádová, M. Toman – ze třídy paní uč. Ivany Laštovičkové; M. Sedmík, M. Štefan, J. Juklová, A. Tomášková, A. Glattová, F. Lacina, M. Kružík – ze třídy paní uč. Jitky Baštové).