Opera buffa o třech obrazech s názvem Sny malého Mozarta k výročí 70 let od založení školy

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod Vás srdečně zve na reprízu opery Sny malého Mozarta zkomponované panem skladatelem Tomášem Jajtnerem k významnému výročí 70 let od založení školy. Slavnostní provedení se uskuteční v Městském divadle a kině Ostrov v Havlíčkově Brodě ve středu 25. září 2019 od 17:00 hodin. Pro velký zájem veřejnosti se uskuteční také večerní uvedení této opery ve čtvrtek 26. září 2019 od 19:00 hodin v Městském divadle a kině Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Vystoupení komorně obsazeného souboru Pohoda v Rakousku

Komorní akordeonový soubor Pohoda v srpnu 2019 zahrál v rakouském městečku Oberndorf bei Raabs, kde svým zdařilým vystoupením pomohl slavnostně ukončit Mladou univerzitu studentů.

Talent Vysočiny 2019 a Ceny hejtmana Kraje Vysočina

Na konci června 2019 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou slavnostní vyhlášení Talentu Vysočiny 2019 a Ceny hejtmana Kraje Vysočina. Na známou prestižní akci jsou každoročně navrhováni talentovaní žáci a studenti Kraje Vysočina v 5 oborech (humanitním, uměleckém, přírodovědném, technickém, sportovním) ve 2 kategoriích (kategorie ZŠ a kategorie SŠ). V letošním roce 2019 obdržela odborná komise na Talent Vysočiny 210 přihlášek, z toho 91 žáků bylo nominováno k získání jednorázové nebo 10 ti měsíční podpory, 4 studenti byli oceněni Cenou hejtmana Kraje Vysočiny.

Náš sbor na Open ZUŠ ve Valdštejnské zahradě

V sobotu 1. června 2019 se náš sbor Prímadonky zúčastnil vrcholné akce III. ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR.

Ústřední kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Ve dnech 17. – 19. května 2019 se na ZUŠ Jindřichův Hradec konalo Ústřední kolo soutěže vyhlášené MŠMT ČR v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů.

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod Vás srdečně zve na premiéru opery Sny malého Mozarta zkomponované panem skladatelem Tomášem Jajtnerem k významnému výročí 70 let od založení školy. Slavnostní premiéra se uskuteční v Městském divadle a kině Ostrov v Havlíčkově Brodě ve středu 29. května 2019 od 19:00 hodin. Pro velký zájem veřejnosti se uskuteční také repríza této opery ve čtvrtek 30. května 2019 od 19:00 hodin v Městském divadle a kině Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Akordeonový orchestr Pohoda v Praze na Kampě

Dne 12. 5. 2019 proběhl v Praze na Kampě v odpoledních a večerních hodinách koncert vybraných pěti orchestrů z České republiky. Na koncert navazovalo přímým přenosem samotné zahájení Pražského jara 2019. Čest vystoupit na tomto slavnostním koncertě dostaly dechové orchestry z Lanškrouna, Prahy, Plzně, Litomyšle a Akordeonový orchestr Pohoda z Havlíčkova Brodu.

Ocenění žáků na Celostátním kole ve hře na akordeon

Ve dnech 10. – 12. května 2019 proběhlo v Plzni Celostátní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Do soutěže se z jednotlivých krajů probojovalo 131 sólistů a 21 komorních těles.

MEZINÁRODNÍ AKORDEONOVÝ FESTIVAL EUROMUSETTE & GOLDENTANGO

Na osmnáctém ročníku MEZINÁRODNÍHO AKORDEONOVÉHO FESTIVALU EUROMUSETTE & GOLDENTANGO, který se konal ve dnech 9. a 10. května 2019 v Rajeckých Teplicích na Slovensku, reprezentovaly ZUŠ J. V. Stamice dvě žačky z akordeonové třídy paní učitelky Jitky Baštové.

Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu

Ve dnech 3. – 5. května 2019 se na ZUŠ Litomyšl konalo Ústřední kolo soutěže vyhlášené MŠMT ČR ve sborovém zpěvu. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se do nejvyššího kola probojoval z kraje Vysočina Dívčí pěvecký sbor PRÍMADONKY.

44. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže v chorvatské Pule

Ve dnech 24. – 28. dubna 2019 proběhl v chorvatské Pule 44. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže. Soutěžního klání se zúčastnilo 145 sólistů ze 13 států Evropy a Číny, komorní soubory a orchestry. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havl. Brod reprezentovali v Pule 4 akordeonisté : A. a K. Veletovy, L. Beránková, M. Šrámková, na soutěž přijela i bývalá žákyně ZUŠ J. V. Stamice Havl. Brod (dnes studentka Dánské Academy of Music) Markéta Laštovičková.

11. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY „MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ“

Ve dnech 25. – 28. dubna 2019 se v Poličce konal 11. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY „MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ“.