V polovině června 2023 proběhla v Dobřanech Celostátní akordeonová soutěž s výběrem kandidátů na světovou soutěž CMA

V Dobřanech ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovali: Veletová Anežka, Zbortková Viktorie, Beran Ondřej, Veletová Kristina, Glattová Aneta, Akordeonový orchestr Pohoda (třída paní uč. Ivany Laštovičkové), Petr Stránský, Johanka Juklová, Adéla Tomášková, Miroslav Kružík, duo housle a akordeon, 2 akordeonová tria (třída paní uč. Markéty Laštovičkové). O postupech a umístění v soutěži rozhodovaly v mnohých kategoriích i setiny bodu.

Akordeonisté ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod na mezinárodních soutěžích

Koncem května 2023 proběhly dvě mezinárodní akordeonové soutěže: International Accordion Competition v chorvatské Pule a Euromusette-Goldentango ve slovenských Rajeckých Teplicích. Akordeonisté z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se zúčastnili obou výše jmenovaných soutěží. S jakým výsledkem se vrátili?

Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Ve dnech 12. - 14. května 2023 se v Chrudimi konalo Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Soutěže se zúčastnilo přes 150 hráčů ze základních uměleckých škol z celé České republiky. Výkony hodnotily dvě odborné poroty, do kterých zasedli zástupci z jednotlivých krajů. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod soutěžilo 9 sólistů a 2 komorní tělesa. Tímto jsme se stali nejpočetněji zastoupenou a zároveň nejúspěšnější školou celého letošního Ústředního kola díky krásným výkonům našich žáků.

MEZINÁRODNÍ AKORDEONOVÁ SOUTĚŽ V KLINGENTHALU

Ve dnech 9. - 13. května 2023 se v německém Klingenthalu konala jedna ze tří nejprestižnějších světových akordeonových soutěží. Soutěže se zúčastnili akordeonisté z celého světa a hodnotili je renomovaní hráči a špičkoví pedagogové. Ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se soutěže zúčastnil Viktor Stocker ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové, který byl zároveň jediným Čechem na této soutěži.

Ústřední kolo soutěžní přehlídky ZUŠ ve sborovém zpěvu

Ve dnech 5. – 6. května 2023 se na ZUŠ Litomyšl konalo Ústřední kolo soutěžní přehlídky ZUŠ ve sborovém zpěvu vyhlášené ve školním roce 2022/2023 s podporou MŠMT ČR. Z naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se do nejvyššího kola z kraje Vysočina probojoval Dívčí pěvecký sbor PRÍMADONKY.

Mládí a Bohuslav Martinů 2023

ZUŠ Bohuslava Martinů pořádala ve dnech 25. - 27. dubna 2023 13. ročník celostátní přehlídky s názvem Mládí a Bohuslav Martinů. Ve hře na housle se letošního ročníku zúčastnily také dvě žákyně naší ZUŠ J. V. Stamice Lenka a Jitka Musílkovi. Jaká umístění si dívky do Havlíčkova Brodu přivezly?

Mezinárodní akordeonová soutěž v Ratiboři

Ve dnech 21. - 22. dubna 2023 se v Polsku konala Mezinárodní akordeonová soutěž v Ratiboři. Této soutěže se zúčastnil i náš žák Viktor Stocker ze třídy paní učitelky Markéty Laštovičkové.

World Open Online Music Competition v srbském Bělehradu

Na začátku měsíce dubna 2023 se již tradičně konala mezinárodní hudební soutěž „World Open Online Music Competition“ v srbském Bělehradu. Z naší ZUŠ J. V. Stamice se soutěže zúčastnila Johanka Juklová ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové. Paní učitelka přijala zároveň pozvání do poroty této významné soutěže.

Krajské kolo soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ve sborovém zpěvu.

V pátek 31. března 2023 se na ZUŠ Bystřice nad Perštejnem konalo krajské kolo soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ve sborovém zpěvu. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 pěveckých sborů ze základních uměleckých škol Kraje Vysočina, naši ZUŠ J. V. Stamice reprezentovaly hned dva sbory: Prímadonky z Havlíčkova Brodu a Děs naší ZUŠ z pobočky v Přibyslavi. S jakým výsledkem se z Bystřice navrátily?

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

V sobotu 25. března 2023 se v sále naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod konalo Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Soutěže se zúčastnilo téměř 40 sólistů a 8 komorních těles. Porota tak měla nelehký úkol – mezi mnoha vynikajícími hráči musela vybrat pouze 12 akordeonistů, kteří náš kraj budou reprezentovat na Ústředním kole akordeonové soutěže v Chrudimi v květnu letošního roku. Soutěž byla podpořena MŠMT ČR, městem Havlíčkův Brod a Krajem Vysočina. Kompletní výsledková listina celé soutěže je k dispozici na webové stránce www.soutezezus.cz pod odkazy: 3. Hra na akordeon - soutěžní kola - krajská - Kraj Vysočina - ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod - výsledková listina. Soutěž se nesla v přátelské a tvůrčí atmosféře, jejím cílem bylo mladé instrumentalisty především motivovat a povzbudit v další umělecké tvorbě. Jak si vedli žáci naší školy?

Výsledky okresního kola soutěže žáků ZUŠ ve hře na akordeon

Okresní soutěž se konala na naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod ve čtvrtek 16. února 2023. Klání se účastnilo celkem 24 akordeonistů v sólové hře, 4 komorní soubory a jeden orchestr ze základních uměleckých škol okresu Havlíčkův Brod. Soutěž byla podpořena MŠMT ČR a Krajem Vysočina. Kompletní výsledková listina celé soutěže je k dispozici na webové stránce www.soutezezus.cz pod odkazy: 3. Hra na akordeon - soutěžní kola - okresní - Havlíčkův Brod - výsledková listina. Soutěž se nesla v přátelské a tvůrčí atmosféře, jejím cílem bylo mladé instrumentalisty především motivovat a povzbudit v další umělecké tvorbě. Jak si vedli žáci naší školy?

Viktor Stocker obhájil prestižní ocenění pro mladé skladatele

I v letošním roce se náš žák Viktor Stocker rozhodl zúčastnit prestižní německé soutěže pro mladé skladatele „Jugend komponiert“. Tentokrát pro tuto soutěž zkomponoval skladbu „Terra incognita“ pro klarinet a akordeon. Tříčlenná porota složená z renomovaných skladatelů v letošním ročníku hodnotila téměř 200 sólových i komorních skladeb.