Soutěže Trophée Mondial De L'accordéon

V průběhu prosince 2022 se konalo mezinárodní kolo soutěže Trophée Mondial De L'accordéon, jedné z největších akordeonových soutěží. Tato soutěž probíhala již od jara 2022, kdy každá země pořádala kvalifikační kolo, ze kterého se vybírali nejlepší hráči, kteří následně postoupili do mezinárodního kola. Ze ZUŠ J. V. Stamice se v červnu 2022 v Dobřanech kvalifikovali Johanka Juklová a Viktor Stocker ze třídy paní uč. Markéty Laštovičkové a Liliana Beránková ze třídy paní uč. Ivany Laštovičkové.

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ HUDBY

V letošním roce proběhl 30. ročník významného českého sborového festivalu “Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena”, který se konal v Praze v termínu 2. – 3. prosince 2022. Záštitu tomuto mezinárodnímu festivalu poskytlo hlavní město Praha. Náš dívčí sbor Prímadonky se v sobotu 3. 12. 2022 zúčastnil své první mezinárodní soutěže v konkurenci 19 sborů z Čech, Polska, Litvy, Estonska Maďarska, Slovinska a Chorvatska.

Úspěchy žáků na mezinárodní soutěži v Praze

Na konci října 2022 proběhl v Praze 8. ročník Mezinárodní akordeonové soutěže. Soutěžního klání se zúčastnili akordeonisté z deseti států Evropy. Naši ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovali ze třídy paní uč. Ivany Laštovičkové Daniel Kocián, Anežka a Kristina Veletovy, Liliana Beránková a Akordeonový orchestr Pohoda, třída paní uč. Markéty Laštovičkové byla zastoupena Johankou Juklovou.

Mezinárodní houslová soutěž PhDr. Josefa Micky v Praze

Ve dnech 21. - 23. října 2022 proběhl v Praze X. ročník Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky. Naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovala na mezinárodní úrovni žákyně Jitka Musílková ze třídy pana učitele Petra Mašlaně.

První ročník ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia

Žák Tadeáš Siwek, z výtvarné třídy paní učitelky Zuzany Titzové z naší ZUŠ J. V. Stamice, se zúčastnil prvního ročníku ojedinělé akce YGS 2022 Dětského sklářského sympozia. Odborná porota, v čele s ambasadorkou a čerstvou držitelkou hlavní ceny Czech Grand Design, módní návrhářkou, paní profesorkou Liběnou Rochovou, vyhodnotila pečlivě soutěžní práce a vybrala z každého kraje jednoho až dva účastníky, kteří v slunném červnovém termínu reprezentovali nejen svou školu, ale i svůj kraj na sklářském sympoziu. Sympozium se uskutečnilo ve dnech 23. 6. – 26. 6. 2022 ve sklářské škole v Kamenickém Šenově a ve sklárně Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova.

Německá hudební soutěž pro mládež „Jugend musiziert“

V první polovině června 2022 se dvanáctiletý Viktor Stocker z akordeonové třídy paní učitelky Markéty Laštovičkové zúčastnil finálového kola největší německé hudební soutěže pro mládež „Jugend musiziert“, které se konalo v Oldenburgu. Celá soutěž trvala již od března 2022 a sestavené poroty vybíraly nadané děti z německých rodin a po celé Evropě.

TALENT VYSOČINY 2022

V úterý 21. června 2022 proběhlo v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou předávání cen Talent Vysočiny 2022 a cen hejtmana Kraje Vysočina. V uměleckém oboru bylo nominováno celkem osm žáků ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod.

Celostátní akordeonová soutěž Dobřany 2022

Ve dnech 10. – 12. června 2022 proběhl v Dobřanech u Plzně 2. ročník Celostátní akordeonové soutěže s výběrem kandidátů na jednu z největších světových soutěží CMA. Ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod se této soutěže zúčastnili Viktor Stocker, Johanka Juklová, Adéla Tomášková (třída uč. Markéty Laštovičkové), Anežka Veletová, Kristina Veletová, Liliana Beránková, Aneta Glattová a Eliška Vaňkátová (třída uč. Ivany Laštovičkové). Soutěž hodnotila 11 členná porota odborníků z konzervatoří a ZUŠ, o umístění v soutěži rozhodovaly i setiny bodů.

Pozvánka na otevření nových výstavních prostor a vernisáž výstavy

Srdečně Vás zveme na otevření nových výstavních prostor v obchodní pasáži Lucerna v Havlíčkově Brodě a vernisáž absolventských prací výtvarného oboru s instalací na téma: "Můry". Kdy se společně setkáme?

Mezinárodní soutěže v Rajeckých Teplicích a v chorvatské Pule

V období od 24. do 27. května 2022 proběhly za účasti havlíčkobrodských akordeonistů dvě známé mezinárodní akordeonové soutěže v Rajeckých Teplicích a v chorvatské Pule. Jak naši hudebníci v soutěžích reprezentovali?

Výsledky žákyň ZUŠ J. V. Stamice v Ústředním kole soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu

Ve dnech 29. dubna - 1. května 2022 se v Turnově konalo Ústřední kolo soutěže ZUŠ vyhlášené MŠMT ČR pro školní rok 2021/2022 v sólovém a komorním zpěvu. V letošním roce zde soutěžilo 121 sólistů a 45 komorních souborů. Soutěž probíhala na dvou místech: v koncertním sále ZUŠ a ve velkém sále KC Střelnice Turnov. Naši ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovaly žákyně "StaMicky": Magdaléna Jedličková, Anežka Panská, Alžběta Paulusová a Anežka Vašíčková od pana učitele Ondřeje Štefáčka.

Výstava prací žáků výtvarného oboru  v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Výstava prací žáků výtvarného oboru v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Zveme Vás na výstavu prací žáků výtvarného oboru v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, která bude přístupná i v týdnu akcí ZUŠ připravovaných v rámci ročníku OPEN ZUŠ 2022.